Je docela dobře možné, že jste o mně ještě nikdy neslyšeli. A já jsem s tím více než v pohodě. Ale teď čtete tyhle řádky a to má nějaký důvod. Buď vám to někdo řekl, nebo jste mě někde viděli přednášet nebo učit a jen si mě lustrujete. I s tím jsem nadmíru v pohodě. Žiji dost otevřený online život, jsem na značky a nestydím se za to. 

Řekl jsem si, že tuhle stránku / příspěvek vytvořím prostě proto, abyste zjistili, co jsem zač a s kým budete mít to potěšení. Takže kdo je Pavel Cahlík?

Dost mě vystihuje „marketing bitch“. Jdu prostě s každým, pokud to stojí za to 🙂 I když bych to měl trochu upřesnit. Jsem opravdu spíš na značky. Má superschopnost, teda dokud se mi nepodaří získat schopnost čtení myšlenek, je rychle se zorientovat a pochopit tu nejzákladnější podstatu problému nebo značky.

No a to mě provází celou kariérou. Vystřídal jsem agentury, malé klienty, větší i ty obrovské. Mám zkušenosti z mediálního domu, on- i off-line prostředí. Jsem takovej všeuměl. To neznamená, že nic neumím pořádně a do všeho se s*ru. No, to poslední asi jo. To mě fakt baví. Ovlivnit vlastně všechny aktivity firmy můžete jen ze samého středu – od její podstaty, esence. Jednoduše od značky. 

Značka se v průběhu doby mění jen pomalu (nebo velmi prudce). Teď ale nemluvím o její marketingové komunikaci směrem ke klientovi, ale o jejím poslání, její vizi – to proč byla založena. Pokud se mi to podaří najít a přizpůsobit tak, aby to fungovalo lépe, mám splněno. To mě pohání. 

Občas to bolí, občas je to jednoduchý. Často je to pro mnoho lidí nepředstavitelné, ale ten moment, kdy to sepne a začne dávat smysl – to je k nezaplacení. Teda cenovku na to dokážu přilepit poměrně jednoduše :-), ale tady je to spíš o tom, že jsem někomu pomohl, dává mu to smysl a pomůže mu to se dostat k více zákazníkům, kterým jeho služby / výrobky taky usnadňují život. 

To vše se snažím dostat i do svých přednášek a kurzů. Jo a taky se rád předvádím. Sice z toho mám vždycky hrůzu, zčervenám, ale interakce s tolika lidmi je prostě úžasná. Navíc dostanu i rychle zpětnou vazbu a spoustu všetečných otázek, které je občas těžké zodpovědět na místě. Rešerše a zjišťování argumentů je pak skvělou možností, jak se toho dozvědět ještě víc. 

Ale to zní jak budovatelský román. Taky jsem občas línej, lehnu na gauč s nějakým seriálem. Ať mé přestavení končím trochu neformálně. Zbytek článků prosím berte jako doplněk mého představení. Prostě to, co nosím v hlavě a rád se o to s někým podělím.